Placa profesionala cu nano-titan: secretul unui par perfect drept - Birai.ro ...
Transport gratuit la toate comenzile de peste 400 RON

Placa profesionala cu nano-titan: secretul unui par perfect drept

0 Comment

Hai sa-ti zic ceva… stai jos, ca vorbim serios. Sau nu prea serios, dar despre par. Mda, exact. Placa profesionala cu nano-titan. Suna a ceva din laboratorul lui Tony Stark, nu? Pai… fix asa e si efectul. Sau cel putin asa mi s-a parut mie dupa ce am testat-o. Si nu, nu sunt platit sa zic asta, jur. E doar… cum sa zic… o descoperire personala, gen aia care iti schimba rutina dimineata. Si nu glumesc.

Stii cum e, iti cumperi o placa de par ieftina de la supermarket, aia de 50 de lei, si te rogi sa nu-ti arda varfurile. Pfff, de cate ori am patit-o. Miroase a par ars, te uiti in oglinda si parca ai iesit dintr-un film de razboi. Eh, de aici am plecat si eu. Cautam ceva mai… profi. Si am dat peste placa profesionala cu nano-titan. Si acum, hai sa iti spun de ce e secretul unui par perfect drept. Dar stai, ca voiam altceva sa zic… da, tine minte, e vorba de nano-titan, nu de teflonul ala vechi care se duce dupa o luna.

Ce naiba e aia nano-titan si de ce ar trebui sa-ti pese?

Hmm, sa vezi, e simplu de fapt. Placile obisnuite, alea ceramice sau de teflon, au o suprafata care se degradeaza. Dupa cateva luni, incepe sa se lipeasca parul, tragi de el, si gata, ai rupt. Nu mai zic de caldura neuniforma. Pe cand aici… nano-titanul ala e ca un strat de armura, dar fin. Practic, incalzirea e uniforma, nu ai puncte fierbinti care sa-ti distruga firul de par. Si asta, prietene, e diferenta dintre un par care arata bine si unul care arata ca dupa un uragan.

Hai sa-ti dau un exemplu. Acum vreo doua saptamani, ma pregateam pentru o nunta. (Da, stiu, nunta, costum, aglomeratie.) Aveam fix 20 de minute sa-mi fac parul. Cu placa veche, as fi stat 40 de minute si tot as fi avut un varf indoit. Cu placa aia cu nano-titan, am facut totul in 12 minute. 12 minute! Si parul era drept, lucios, fara sa arate ca o paie. Am iesit din casa si am auzit o tipa pe strada: ,,Uite, ce par frumos!”. M-am simtit ca un star. Glumesc, dar serios, diferenta e colosala.

Si acum, partea cu pretul. Stii ca de obicei, profi inseamna scump. Pai… nu e chiar asa. Am gasit una la 250 de lei, si crede-ma, e mai ieftin decat sa mergi la salon de doua ori pe luna. Plus ca o ai acasa, o folosesti cand vrei. Uite, am lasat un link aici: placa profesionala cu nano-titan. Nu e reclama, e doar ca sa vezi despre ce vorbesc. Dar hai sa nu deviem prea mult.

Povestea din spatele primelor incercari

Prima data cand am folosit-o, am fost sceptic. Ziceam: ,,Pai, ce, e magie?”. Am dat drumul la caldura, am asteptat 30 de secunde (da, atat dureaza sa se incalzeasca, nu ca alea vechi care stateau 5 minute). Si am inceput sa trec prin par. Si simteam cum aluneca, fara sa se opreasca, fara sa traga. Era ca si cum parul meu ar fi fost matase. A fost o experienta aproape spirituala, nu radeti. Si dupa ce am terminat, m-am uitat in oglinda si am zis: ,,Uau, asta e secretul pe care l-am cautat toata viata”. Stii cum e, uneori gasesti chestii care schimba totul, gen cum ai descoperit tu ca nu trebuie sa speli blugii dupa fiecare purtare. Pai, la fel e si aici.

Dar sa nu crezi ca e perfect. Nimic nu e. De exemplu, daca ai parul foarte cret, s-ar putea sa ai nevoie de mai multe treceri. Sau daca nu folosesti un spray de protectie termica, totusi, riscul de deteriorare exista. Dar cu nano-titan, riscul ala e mult mai mic. E ca si cum ai avea o masina care merge bine, dar tot trebuie sa ii pui benzina. Nu e magie, e tehnologie, dar tehnologie buna.

Ce am invatat dupa o luna de utilizare

Dupa o luna, pot sa zic ca am devenit expert. Glumesc, dar serios, am observat cateva lucruri. In primul rand, parul meu nu mai crapa la varfuri. Inainte, dupa o saptamana, aveam varfuri despicate ca o matura. Acum, dupa o luna, parul e sanatos. Si nu, nu am schimbat nimic altceva, nici sampon, nici balsam. Doar placa. Si asta spune multe.

Hai sa-ti fac o lista cu ce am observat, ca sa vezi clar:

  • Caldura uniforma: Nu mai ai surprize, nu arzi o zona si lasi alta rece.
  • Alunecare perfecta: Parul nu se agata, nu se rupe, chiar si daca e ud sau umed (dar nu folosi pe ud complet, ca e periculos).
  • Rezistenta: Stratul de nano-titan nu se duce dupa 3 luni, ca teflonul ala ieftin.
  • Viteza: O sedinta de intins parul se face in jumatate din timp. Eu am redus de la 30 de minute la 15.
  • Luciu natural: Nu mai ai nevoie de sprayuri de luciu, parul ala straluceste singur.

Si acum, hai sa vorbim despre avantaje si dezavantaje, ca sa fie clar. Nu vreau sa par ca vand ceva, ci ca iti zic sincer ce am patit.

Avantaje:

  • Usor de folosit, se incalzeste rapid (in 30 de secunde, am cronometrat).
  • Poti calatori cu ea, e mica si incapatoare, dar nu prea mica, cat sa fie eficienta.
  • Pretul e rezonabil pentru ce ofera, gen 200-300 de lei, nu 1000 ca unele branduri de lux.
  • Rezultate profesionale acasa, fara sa platesti salonul.

Dezavantaje:

  • Daca ai parul foarte des, poate dura putin mai mult, dar nu e o problema majora.
  • Trebuie sa o cureti dupa fiecare utilizare, altfel se aduna produse. Dar asta e valabil la orice placa.
  • Nu e recomandata pentru parul extrem de deteriorat, fara protectie termica. Dar serios, cine nu foloseste protectie?

Uite, un alt exemplu concret. Am un prieten care merge la sala de 5 ori pe saptamana. Si el si-a luat aceeasi placa, dupa ce i-am zis eu. Acum, in 10 minute, isi face parul dupa dus, si arata ca un model. A zis ca e cea mai buna investitie dupa abonamentul la sala. Si a dat 260 de lei pe ea. Adica, cat o iesire in oras, dar o foloseste zilnic. E ca si cum ai cumpara o perie buna, dar de 10 ori mai eficienta.

Si acum, o paranteza personala. Stii cum e, uneori te uiti la reclame si zici: ,,Pai, asta e vrajeala”. Si eu am fost sceptic. Dar cand am vazut ca parul meu, care arata ca o paie dupa o vara la mare, a devenit drept si stralucitor in 15 minute, am zis: ,,Bine, ai castigat”. Nu sunt platit, nu am niciun interes. Doar ca vreau sa impartasesc, pentru ca stiu cat de frustrant e sa te lupti cu parul aiurea. Si daca poti sa ai un par perfect drept cu un efort minim, de ce n-ai incerca?

Hai sa inchei cu un gand. Daca esti ca mine, care sta dimineata si se uita la parul incalcit si zice: ,,Pfff, azi nu am chef”, atunci placa asta e pentru tine. Nu e o solutie magica, dar e cat se poate de aproape. Si daca vrei sa vezi despre ce vorbesc, uita-te la aceasta placa profesionala cu nano-titan. Eu am zis. Acum, du-te si fa-ti parul drept, ca meriti. Si nu uita, fara diacritice, fara stres, doar par perfect. Mda, asa e viata.

Post Comments:

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicata. Campurile obligatorii sunt marcate cu *

Înapoi sus
Produsul a fost adaugat in cos